ّ
خانه » برگه » ارتباط با دانشگاه

ارتباط با دانشگاه
وبلاگ

 • ایده جشنواره:
ما یک سری تجربیات و مسائلی در فضای انقلاب اسلامی داریم که در حوزه انسان انقلاب و جامعه انقلاب و آینده و جهان انقلاب روایت های آن ها به صورت هنری مانند مستند ها و تاریخ شفاهی هایی که کتاب شدند موجود است. یعنی در فضای عمومی این تجربیات به دست آمده و روایت آن ها نیز به خوبی انجام شده است اما در بخش نظریه پردازی و گفتگوهای علمی ما دست پری نداریم و فضای دانشگاه ها و مباحث علمی از این موضوعات خالی هستند. این فضای اندیشه اگر پررنگ بود کسی دیگر نمی آمد جایگاه زن انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرد، نمی آمد ان کنش ها و تجربیات و مسائلی که داریم را انکار کند که انگار ما دستمان خالی ست و هیچ چیزی نداریم دراین بخش. ما اگر در دوره ای درگیر دعوای فلسفی با غرب بودیم، امروز برای کنش اجتماعی باید بریم سراغ تجربیات و مسائلی که اتفاق افتاده و اون هارو به غرب ارائه کنیم مثلا بگوییم شما که هویت زن انقلاب اسلامی را منکر می شوید آیا می دونید یه سری از خانم ها در دوره دفاع مقدس رفتند پشت جبهه ها و لباس های رزمنده ها را می شستند، شما آیا از این نمونه تجربه ها دارید که این هویت ناب را منکر می شوید. دغدغه جشنواره علوم انسانی عمار این بوده که این دغدغه را در میان دانشگاه ها و میان گعده های علمی به صورت یک جریان گسترش بدهد و هرکس که این دغدغه را دارد شناسایی کند تا به کمک آن ها این ایده بسط پیدا کند.
 • موضوعات :
در فضای مستندها و تاریخ شفاهی ها موضوعات مختلفی بوده که هر تشکل و هر فردی بسته به موضوع محوری خود به سراغ ان ها می رود. در فضای علوم اجتماعی و علوم تربیتی مثلا خاطرات معلم ها و خاطرات مربیان پرورشی موجود است. این ها می تواند به بحث و گفتگوی علمی منجر شود. در حوزه توسعه و عدالت و… ما مباحث خصوصی سازی و شرکت های دانش بنیان رو داریم. ما باید از تجربیات به دست آمده این موضوعات به بحث های پژوهشی و علمی برسیم. ایده تجمل گرایی زمان هاشمی چه تاثیری تو رفتار سازمان ها گذاشت و…
 • تشکل ها چه کمکی می توانند به ما کنند؟
در ابتدا این موضوع و این ایده باید به صورت دغدغه مشترک میان تشکل ها و جشنواره علوم انسانی مشاهده شود تا باب همکاری های دیگر نیز آغاز شود.
 1. برگزاری نشست هایی با موضوع ایده جشنواره و اکران مستندها و بحث و گفتگو درباره مستندها و تاریخ شفاهی ها
 2. معرفی اساتید رشته های مختلف علوم انسانی که در حوزه مسائل و تجربیات انقلاب فعالیت دارند به جشنواره و استفاده از ظرفیت آنها برای برنامه های پیش رو.
 3. معرفی دانشجویانی که دغدغه این حوزه را دارند برای حمایت از یادداشت ها و مقالات و …
جشنواره علوم انسانی عمار نیز با کارکردن این فعالیت ها بر روی صفحات مجازی تبلیغات برنامه ها را بر عهده می گیرد و پوشش رسانه ای مراسم ها را بر عهده خواهد داشت.  
دیدگاه شما

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد.

 • اطلاعات مطلب
 • تاریخ انتشار : 7 آبان 1401
 • بازدید : 82 بازدید
 • تعداد نظرات : بدون نظر
 • نویسنده : روابط عمومی
 • دسته:
  preloader